שאלות ותשובות

היכן מתקיים האימון?

האימונים בחד"כ מתקיימים באזור תל אביב ורמת גן: מועדון הכושר "טרגט" רמת גן, מועדון הכושר – "גו אקטיב פרו" במרכז החוויה האוליפית בהדר יוסף בתל אביב.

האימונים בחוץ: מתקיימים בפארק הירקון תל אביב.

מה כולל האימון האישי?

הצבת יעדים ומטרות, לימוד והקניית טכניקות אימון מגוונות: אימון חד”כ מכשירים, משקולות חופשיות, קיקבוקס, אימון פונקציונאלי, TRX, TRX Rip ,  משקולות קטלבס וכו’… האימון האישי גם כולל: תמיכה תזונתית, הדרכה וכלים לשינוי הרגלי אכילה ואורח חיים בריא, אבחון יציבה בהתאם למתאמן, מסאז’ תיאלנדי ומתיחות והכל באווירה אישית וכייפית במיוחד!

כמה זמן האימון?

האימון כשעה אחת

האם רק ריצה או הליכה מספיק טובים או שצריך עוד פעילות?

לא בהחלט לא. יש לנו 5 מרכיבי כושר שהשלושה החשובים הם: סבולת לב ריאה, כח, גמישות ושניים נוספים: שיווי משקל (קואורדינציה) ומהירות על כולם צריך וחשוב לאמן, כדי לשמור על גוף בריא ולמנוע פציעות. ריצה והליכה משפרים לנו רק מרכיב כושר אחד שהוא סבולת לב ריאה, שהוא בהחלט החשוב מכולם,

אך לא חשוב פחות זה מרכיב הכח וככל שיש לנו יותר מסה שרירית בגוף יש פחות עומס על העמ”ש  ועל המפרקים, יש לנו חילוף חומרים טוב יותר ולכן מי שרוצה להפחית במשקל, אני ממליצה מאוד לשלב באימון פעילות אירובית ואנאירובית.

אני  משלבת באימונים שלי את שיטת האימון הפונקציונאלי, שהוא אימון שמשלב מס’ קבוצות שרירים בו זמנית, מה שמשפר יכולת קואורדינציה שרירית ובין שרירית, עובד על כל מרכיבי הכושר בו זמנית וכתוצאה מכך האימון אפקטיבי ביותר: שורפים הרבה קלוריות, משפרים יכולות וטכניקת אימון. חצי שעה באימון כזה יכול להיות מאוד אפקטיבי ואפשר להגיע לתוצאות יפות מאוד!

מה חשוב לדעת לפני שאנחנו מתחילים בפעילות ספורטיבית?

תחילה יש לגשת לרופא המשפחה להשיג אישור רפואי לאימון בחדר כושר ולהציג אותו בפני החדר כושר והמאמן.

אם אתה אדם בריא בדרך כלל לא צריכה להיות בעיה כלשהי ברגע שאתה מתחיל בהדרגה,  3 פעמים בשבוע הליכות של כ 30 דק’ בקצב קל בינוני ותרגילי כח בסיסיים מספיק בתור התחלה, אך אם יש לך איזו בעיה רפואית, או הסטוריית לב במשפחה – מגיל 35 ממולץ לבצע בדיקות לב במאמץ ואת זה אפשר להשיג בפנייה לרופא משפחה של קופ”ח, אפשר גם לבצע בדיקות דם תקופתיות מומלץ כל שנה. הכי חשוב להתחיל להתאמן בהדרגה ולהקשיב לגוף!

10 הסיבות למה כדאי להתאמן עם דנה קמה ורצה?

1. כדי להגיע למקסימום תוצאות במינימום זמן!

2, כדי ללמוד טכניקות ושיטות אימון, ולמנוע פציעות ועומסים מיותרים – עבודה מאוזנת מונעת פציעות!

3. כדי ליצור מסגרת אימון שבזכותה יהיה קל להתמיד ולהגיע לתוצאות – אין יותר תירוצים, זה מחייב!

4. כדי שיהיה גיוון ועניין באימון, מה שעוזר להשיג אימון אפקטיבי במינימום זמן

5. באימון אישי המתאמן לומד כיצד לשנות הרגלי תזונה ולחיות אורח חיים בריא יותר

6. באימון אישי בחד”כ בשעות העומס האימון רצוף ואין לך המתנות מיותרות למכשירים, כי דנה המאמנת יצירתית ומקצועית יודעת בדיוק איזה תרגילים חלופיים למכשיר, והאימון אפקטיבי באותה מידה ואף יותר!

7. דנה בעלת נסיון וידע רב גם באימון אוכלוסיות מיוחדות: ילדים ובני נוער, נשים בהריון ולאחר לידה, הגיל השלישי, בעיות יציבה, חיטוב וירידה במשקל, פיתוח גוף, פיטנס ועוד…

8. האימון עובר בכיף ובהנאה גדולה, כי דנה באה עם אנרגיות טובות ושמחת החיים שלה “מדבקת”, מה שעוזר להתמדה בשגרת האימונים. בנוסף בסוף האימון האישי המתאמן זוכה לקבל מתיחות ומסאז’ תאילנדי מקצועי

9. הקשר בין המתאמן לדנה המאמנת לא מסתיים באימון, המתאמן מקבל מסגרת תמיכה מלאה מנטלית באמצעות הטלפון ומקבל הרבה ידע גם דרך האימל והרשתות החברתיות באינטרנט

10. במסגרת האימונים עם דנה המתאמן יכול לקבל גם תכנית אימון אישית לעבודה עצמאית (בהתאם לצורך), תפריט תזונה אישי, ומדידות והקפים שעוזרים מאוד בהתמדה והשגת היעדים!

יש איזה גיל שיש לפעילות גופנית חשיבות גדולה יותר?

בכל גיל מומלץ להתאמן אך למי שלא התאמן בחייו אני ממליצה מאוד כבר להתחיל מגיל 30 כאשר קצב חילוף החומרים יורד וכל יכולות הגוף בנסיגה! לידיעתכם בכל עשור אנו מאבדים 10% מיכולות הגוף שלנו וזה הרבה מאוד! ובמיוחד מגיל 40 ומעלה יש חשיבות גדולה לחזק את שרירי הרגליים, כיוון שאם העלייה בגיל יש ירידה בטוסטסטרון וכתוצאה מכך יש היחלשות שרירים מה שנקרא הידלדלות שריר, וכמובן שמגיל 60 זה אפילו יותר משמעותי, לכן ביצוע של תרגילים מורכבים לרגליים יכול בהחלט להפחית את הירידה בצורה משמעותית. לכן ככל שמתחילים להתאמן בגיל צעיר יותר, כך מגיעים לגיל המבוגר עם כושר גופני טוב יותר ואיכות החיים תהיה בהתאם!

איזה פעילות כדאי לעשות אחרי הפסקה של אימונים או למתחילים?

אחרי תקופה של הפסקה מאימונים לא הייתי ממליצה לבצע פעילות עצימה על ההתחלה כמו: ספינינג למתקדמים, או שיעורי אירובי וקיק בוקס עצימים, אלא חשוב להקשיב לגוף. הייתי ממליצה לרכוש נעלי ספורט טובות שמתאימות לכף הרגל, ואם צריך מדרסים אז לרכוש גם אותם זה בהחלט מונע נזקים משצטברים ועלולים להסתיים בפציעה וחבל!

אני ממליצה: הליכה/מכשיר אליפטי עד כ 30 דקות, בשילוב תרגילי כח בסיסיים – פעמיים שלוש בשבוע מספיק למתחילים!

מאיזה גיל אפשר להתאמן בחדר כושר?

כיום ניתן להתאמן בחדר כושר כבר מגיל 6 עם הדרכה מתאימה. חינוך לספורט והקניית אורח חיים בריא חשוב להתחיל כבר מגיל צעיר מחקרים מראים כי ילד שעוסק בספורט מגיל צעיר גדל להיות אדם בוגר בריא יותר נפשית ופיסית! אני ממליצה לכל הנוער והילדים של היום, לקום מהמחשב ולעסוק בפעילות ספורטיבית! כי זה הגיל הכי חשוב לבנות את הגוף מכל הבחינות כמו למשל: צפיפות עצם, קואורדינציה שרירית, שיווי משקל, גמישות וכל שאר מרכיבי הכושר ובכלל חינוך והקניית הרגלים בריאים לאורח חיים ספורטיבי. כי אח”כ כמתבגרים יהיה הרבה יותר קל.

למי מתאים האימון האישי?

האימון האישי מתאים לכולם ובכל גיל. כיום ניתן להתאמן בחדר כושר כבר מגיל 6 עם הדרכה מתאימה.

דנה מתמחה במגוון אימונים ולכל האוכלוסיות שמעוניינות: בפיתוח גוף ופיטנס, ירידה במשקל, שיקום פציעות ספורט, לילדים ובני נוער, לנשים בהריון ולאחר לידה, לליקוי יציבה, לגיל השלישי וכו’…

מה לגבי התירוץ- משעמם להתאמן?

– הצבת יעדים ואתגרים זו דרך מצויינת כדי ליצור עניין באימונים ועוזרת מאוד ביכולת להתמיד בשגרת האימונים.

– לגוון את תכנית האימון כי הגוף מתרגל והמוח משתעמם! ואז “תקועים במקום”!

– לשנות את מיקום האימון לא רק בחדר הכושר, אלא בהחלט גם בחוץ: בפארק, בים עם קבוצה, עם בן זוג, או מאמן כושר

– להתאמן אם מאמן אישי או חבר / בן זוג / קבוצה או כל סוג של מסגרת כלשהי שתעזור לכם להעלות את המוטיבציה

– להצטייד במוסיקה שאוהבים זה מוסיף עניין באימון ומעלה את האנרגיות!

או כל דרך אחרת שתעזור ותתן לכם את הכח להתמיד!

מה כדאי לאכול לפני האימון?

אני ממליצה לאכול ארוחה שמספקת אנרגיה לשרירים, דוחה עייפות ותורמת להתאוששות יעילה יותר. חשוב לאכול עד שעתיים וחצי לפני האימון ארוחה עתירת פחמימות ממאכלים בעלי אינדקס גליקמי נמוך, הדלים בסיבים תזונתיים ובשומן ומעכבים את תהליך העיכול. אפשרויות לארוחה עד חצי שעה לפני אימון: חטיף אנרגיה, שתי פרוסות לחם עם גבינה, יוגורט דל שומן עם לחמנייה, דגני בוקר עם חלב, פרי עם יוגורט דל שומן.

מה כדאי לאכול אחרי האימון?

תיזמון הארוחה אחרי האימון חשוב ביותר ולא הרבה מקפידים עליו. בעיקרון ניתן לאכול ארוחה עד שעה מסיום האימון, אך אני ממליצה לאכול עד חצי שעה מסיום האימון זה הזמן האידיאלי שבו יש לנו את  “חלון ההזדמנויות”- זהו הזמן שבו השרירים רגישים מאוד לקליטת אינסולין, זהו השלב הטוב ביותר לבניית השריר והתאוששות הרקמות. ארוחה המשלבת פחמימות פשוטות ומורכבות וחלבונים בתוך “חלון ההזדמנויות” הזה משפרת את תפקוד מערכת החיסון ומזרזת את בניית החלבון בגוף, חשוב ביותר לא לפספס את הארוחה!

ארוחה לדוגמא: ארוחת מוזלי – יוגורט דל שומן עם פרי וגרנולה, פרי עם שייק חלבון, חזה עוף עם אורז/בטטה, סלט עם טונה ו-2 פרוסות לחם מלא.